Nejbližší akce

9. listopadu 2021

OLGA TLUČKOVÁ – 100. výročí narození

Autorka básní i v nářečí, kabaretů, scénického divadla, režisérka i herečka. Rodačka z Bruzovic, spolupracující s kluby a knihovnami. Nositelka Ceny statutárního města Frýdek-Místek za přínos v literární a kulturní oblasti, čestná členka Lašského království o. p. s.

Proběhlé akce

27. dubna – 13. června 2021

Výstava: JANA KLEČKOVÁ, malba – kresba – šperky – doplňky

Případné zakoupení děl po skončení výstavy přímo u autorky.

9. červen 2021 16:00

...setkání dernisáž...

Dernisáž výstavy Jany Klečkové od 16.00 hodin pod pergolou s lavičkami. Tvář své duše odhalí básněmi Jana Klečková ...ročních období, zrození lásky, rozervaného nitra, zklidnění života..., Houslový virtuos Jiří Habart zahraje skladby ...G. F. Handela, A. Vivaldiho, F. Laia, Nino Rotu, G. Bizeta....

15. června 2021

BESKYDSKÝ SLAVÍK JOSEF KALUS

O učiteli a básníkovi, zvaného "Slavík z Čeladné", publikujícího v časopisech. Který sbírkami básní, knihami pro děti a Vzpomínkami vyjádřil hluboký vztah a lásku k rodnému kraji a zároveň ovlivnil zájem mnohých osobností o krajinu a krásy Beskyd.

18. června 2021 8:15

Plavba po Slezské Hartě + návštěva minipivovaru

Výlet velkokapacitní elektrolodí pouze pro ASEČ, horní otevřená paluba, spodní krytá paluba, bar - doba plavby hodinu a půl + návštěva minipivovaru a hospody U Komárků s atmosférou 30.let, s tradicí pečených vepřových kolen na bukovém dřevě.

28. června 2021 8:00

Rejvíz – Mechové jezírko - horské lázně Karlova Studánka

Vydejte se na výlet k největšímu moravskému rašeliništi - k Velkému mechovému jezírku v Jeseníkách a do horských lázní Karlova Studánka s nejčistším vzduchem v Evropě.

7. září 2021 8:15

Zájezd na výstavu - Slovanská epopej v Moravském Krumlově

Pojeďte se s námi pokochat pohledem na monumentální plátna Muchovy Slovanské epopeje.

5. října 2021

VŠECHNY KRÁSY SVĚTA JAROSLAVA SEIFERTA

Básník, spisovatel, novinář, překladatel. Člen hnutí Devětsil, stál na počátku směru poetismus. Jediný český nositel Nobelovy ceny za literaturu (1984) za básně plné smyslovosti a mimořádné poetické vynalézavosti. Právem oceněn národním umělcem.

6. října 2021 8:15

Exkurzí a degustace do palírny R. JELÍNEK Vizovice + Technické muzeum Kopřivnice

Pozvánka na zájezd s exkurzí a degustací do palírny + Technické muzeum Kopřivnice.